Kraków Business Run
Osiedle Botanika na Kraków Business Run 2017
20 kwietnia 2017
osiedlebotanika
Osiedle Botanika na Krakowskiej Giełdzie Mieszkań 3-4.06.2017
31 maja 2017
kupno nowego mieszkania

Myśląc o nowym mieszkaniu, zwykle bierzemy pod uwagę metraż, rozkład poszczególnych pomieszczeń, możliwości aranżacyjne, a także cenę. Jak się jednak okazuje, kluczową kwestię stanowi również lokalizacja. Ten czynnik decyduje m.in. o tym, czy będziemy mieć blisko do pracy, jak długo będą zajmować nam dojazdy do centrum, czy w okolicy panuje cisza i jaki jest poziom bezpieczeństwa na danym osiedlu.

Bezpieczeństwo

W doborze lokalizacji wiele czynników jest ważnych, ale bezpieczeństwo stanowi kluczowy aspekt. To od poziomu bezpieczeństwa w danej okolicy zależy to, czy będziemy bez zbędnych obaw pozostawiać swój samochód na parkingu, pozwalać dzieciom bawić się na pobliskim placu zabaw i spokojnie uprawiać wieczorny jogging. I chociaż większość nowych osiedli to stosunkowo spokojne miejsca, deweloperzy dodatkowo zabiegają o bezpieczeństwo mieszkańców. Przykładowo, nowe mieszkania w Krakowie zwykle budowane są w spokojnych okolicach, cieszących się renomą, stąd też ich duża popularność wśród kupujących.

Cisza i spokój

Nawet jeśli jesteśmy miłośnikami miejskiego zgiełku, we własnym mieszkaniu chcielibyśmy nieco odpocząć. Warto zatem sprawdzić, czy mieszkanie jest stosowanie oddalone od najbardziej ruchliwych miejsc. Nie tylko miejski zgiełk może być problemem. Niektóre osoby skarżą się na hałas dobiegający z okolicznych szkół czy nawet denerwujące bicie dzwonów z pobliskiej świątyni. Dobierając lokalizację nowego mieszkania, warto zwrócić uwagę na tego rodzaju w kwestie.

Komunikacja i parking

Jeśli dostajemy się do pracy komunikacją miejską, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie skomunikowanie osiedla z resztą miasta. Jeżeli natomiast codziennie dojeżdżamy do pracy lub szkoły samochodem, należy sprawdzić, czy na osiedlu znajduje się odpowiednia ilość miejsc parkingowych, ponieważ nie ma nic gorszego niż codzienna walka z sąsiadami o każdy wolny skrawek chodnika.