singielka
Mieszkanie idealne dla singla
25 listopada 2020
Zakup mieszkania
Zakup mieszkania. Metody finansowania
1 marca 2021
metraż mieszkań

Zakup mieszkania jest jedną z poważniejszych decyzji w życiu. Z uwagi na koszt inwestycji warto zastanowić się, jakie kryteria powinno ono spełniać, byśmy czuli się w nim komfortowo. Jednym z dylematów, które wiążą się z wyborem idealnego mieszkania, jest jego metraż. Wybierając większe mieszkanie, musimy liczyć się z wyższymi kosztami, jednak by spędzać w nim komfortowo czas, warto by miało odpowiedni metraż. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Cel zakupu i komfort życia

Nasza inwestycja nowych mieszkań w Krakowie daje wiele możliwości, jeśli chodzi o dobór metrażu, a co za tym idzie – liczbę pomieszczeń. Pierwszą rzeczą, którą należy określić, jest cel zakupu mieszkania. Jeśli potrzebujecie Państwo nieruchomości dla rodziny, w której planujecie zostać przez najbliższe lata, warto zdecydować się na większe mieszkanie. Na wybór liczby pokojów powinna wpływać przede wszystkim liczba członków rodziny i ewentualne plany jej powiększenia. Każdy z jej  członków powinien mieć swoją przestrzeń, ale warto też pamiętać o miejscu do wspólnego spędzania czasu, na przykład o jadalni czy o salonie. Dlatego rodzina licząca cztery osoby będzie się czuła najlepiej w mieszkaniu o powierzchni około 70-80 metrów kwadratowych.

Dla kogo mniejsze mieszkania?

Naszym nowym osiedlem w Krakowie interesują się też single i osoby, które spędzają większość czasu poza domem. Dla takich osób rekomendujemy zakup kawalerki. Lokal o wielkości około 30 metrów kwadratowych pozwala na obniżenie kosztów utrzymania, a jednocześnie wymagana zdolność kredytowa jest mniejsza. Warto również wziąć pod uwagę sytuację, w której z jakichś przyczyn nie będziecie Państwo mogli korzystać z nieruchomości, albo po prostu będziecie chcieli wynająć mieszkanie. Osobom wynajmującym zwykle zależy na korzystnej, niewygórowanej cenie, więc kawalerki i mieszkania dwupokojowe nieustannie cieszą się popularnością. Z drugiej strony, jeśli kupujący chciałby zarabiać na wynajmie więcej, warto wówczas zastanowić się nad kupnem większego mieszkania. Trzeba się jednak wtedy liczyć z tym, że prawdopodobnie zamieszka w nim większa liczba lokatorów.

Wybierając idealne mieszkanie do zakupu, warto kierować się kilkoma czynnikami. Wielu naszych Klientów decyduje się na zakup mieszkań o większym metrażu, niż zakładało, ponieważ zapewniają one większą prywatność, poza tym w przypadku zmiany sytuacji życiowej, na przykład powiększenia rodziny, nie trzeba będzie zmieniać mieszkania na nowe.