Wybór lokalizacji mieszkania
Wybór mieszkania a kryterium lokalizacji
1 września 2020
metraż mieszkań
Powierzchnia mieszkania. Jaki metraż wybrać?
8 stycznia 2021
singielka

Single to osoby ceniące sobie wygodę, wolność oraz intymność. Jeżeli stać ich na zakup własnego mieszkania, wybierają raczej te mniejsze, ze względu na to, że są tańsze w zakupie oraz eksploatacji. Wypadkową ceny nieruchomości będzie niewątpliwie lokalizacja i metraż, ale również sam rozkład mieszkania. Przyjrzyjmy się wspólnie kryteriom wyboru mieszkania w sam raz dla singla. Zapraszamy do lektury wpisu.

Lokalizacja

Zazwyczaj single cenią sobie życie towarzyskie i kulturalne. Zatem mieszkania na osiedlu usytuowanym w pobliżu centrum handlowego, w sąsiedztwie kina, teatru lub dyskoteki to strzał w dziesiątkę. Dobrze jeśli zapewniony jest łatwy dostęp do parku dla osób lubiących spędzać wolny czas, wypoczywając wśród zieleni.

Metraż i rozkład mieszkania

Większość singli prowadzi intensywne życie towarzyskie i zawodowe poza domem, dlatego rzadko przebywają w domu i wolą mieszkanie, dające swobodę poruszania się. To może być lokum typu studio. Korzystnym wyborem będzie salon z kuchnią w postaci aneksu, ponieważ single często jadają na mieście. Jeżeli lubią odespać intensywny dzień pełen wrażeń, niezbędna będzie cicha i przytulna sypialni. Azylem mogłaby być antresola, a jedyną wydzieloną przestrzenią łazienka. Zyskiem będzie więcej przestronności oraz powierzchni użytkowej.

Jak pokazują badania i sondaże, single zazwyczaj wybierają mieszkania o metrażu 35-40 m2. Mieszkanie idealne nie jest duże, ale funkcjonalne. Najczęściej jest to kawalerka lub mieszkanie dwupokojowe. Jeżeli mamy na względzie osobę, która pracuje w domu. Potrzebne jest ściśle wydzielone miejsce do pracy, aby oddzielić życie prywatne od zawodowego. Wówczas świetnie sprawdzi się mieszkanie dwupokojowe.

Wśród osób żyjących w pojedynkę zdarzają się także domatorzy, aktywnie spędzający czas w swoim mieszkaniu. Tutaj się relaksują, realizują zainteresowania i zapraszają znajomych. W takim przypadku niezbędny będzie funkcjonalny salon i praktyczna kuchnia. Poza tym, mimo że single szukają czegoś tylko dla siebie, w perspektywie kilku lub kilkunastu lat ich sytuacja osobista może się zmienić, np. wejdą z kimś w związek, zdecydują się na dziecko.  Wówczas dodatkowy pokój będzie stanowić wygodę. Dlatego warto wziąć to pod uwagę, szukając idealnego mieszkania dla singla.