nowe mieszkanie
Na co zwracać uwagę kupując nowe mieszkanie?
5 marca 2017
kalkulacja
Nowe mieszkanie — kalkulacja kosztów
16 marca 2017
odbiór mieszkania

Po wielu miesiącach intensywnych poszukiwań w końcu kupiłeś swoje wymarzone, nowe mieszkanie od dewelopera. Teraz czekasz na finalny odbiór. Przekonaj się, na jakie kwestie powinieneś koniecznie zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania.

Odbiór mieszkania

Zamieszkanie w nowym mieszkaniu poprzedzone jest miesiącami oczekiwań, zanim w końcu przekroczysz próg i sprawdzisz, czy wszystko poszło zgodnie z planem. Odbiór mieszkania to najczęściej bardzo ekscytujący moment, szczególnie dla osób, które swoje „cztery ściany” kupują po raz pierwszy. Zanim jednak finalnie odbierzesz mieszkanie, powinieneś je bardzo dokładnie obejrzeć. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi, powinieneś je zgłosić do dewelopera, który zajmie się ich rozpatrzeniem.

Przekazanie kluczy

Kolejnym etapem po odbiorze mieszkania jest przekazanie kluczy, które odbywa się na terenie mieszkania. Pracownik firmy deweloperskiej sporządza wówczas protokół zdawczo-odbiorczy lokalu.

Po odebraniu kluczy możesz realizować kolejne plany, np. związane z urządzeniem mieszkania. To niezwykle ekscytujący, a jednocześnie trudny etap dla wielu osób, ponieważ nie zawsze mamy pomysł na to, w jaki sposób zagospodarować wnętrza oraz jak powinny wyglądać. Jeśli możesz sobie pozwolić na dodatkową inwestycję, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, zajmujących się projektowaniem wnętrz. Wówczas to na nich spadnie obowiązek dobrania odpowiedniego koloru ścian czy mebli. Zadaniem właścicieli będzie jedynie określenie własnych potrzeb oraz budżetu, jakim dysponują. Z pomocą przychodzą również liczne magazyny wnętrzarskie oraz serwisy internetowe, na których możesz znaleźć mnóstwo inspiracji.