Facebook-1200x628---Targi-EXPO---Osiedle-Botanika---v4
Targi Domów i Mieszkań 25-26 lutego
20 lutego 2017
odbiór mieszkania
Na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania?
12 marca 2017
nowe mieszkanie

Kupno nowego mieszkania to dla każdego bardzo istotna i niemała inwestycja. Bez względu na to, czy kupujesz mieszkanie do własnego użytku, czy też zamierzasz je wynajmować, powinieneś zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów, które wpłyną na jego funkcjonalność w przyszłości.

 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru nowego mieszkania?

  • Lokalizacja. To kluczowa kwestia w przypadku każdej inwestycji mieszkaniowej. W tym przypadku bardzo wiele zależy od indywidualnych oczekiwań. Zastanów się, czy chciałbyś mieszkać jak najbliżej ścisłego centrum miasta, czy też wolisz uciec od miejskiego zgiełku. Jeśli kupujesz mieszkanie pod wynajem, warto sprawdzić, jakie lokalizacje cieszą się największą popularnością. Bardzo często osoby planujące późniejsze wynajmowanie mieszkania decydują się na osiedla położone w sąsiedztwie uczelni wyższych.
  • Układ mieszkania. Mieszkania, które cechują się ustawnym układem, są znacznie łatwiejsze w późniejszym umeblowaniu. Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na specyfikę poszczególnych pomieszczeń, jak również układ okien w stosunku do stron świata (np. okna w sypialni powinny znajdować się od strony wschodniej).
  • Naturalne światło w mieszkaniu. Dobrze nasłonecznione mieszkania są jasne i optycznie wydają się znacznie bardziej przestronne. Oczywiście najbardziej cenne jest światło naturalne, o które zawsze powinniśmy zabiegać. Duże okna doceniamy przede wszystkim zimą i jesienią, kiedy każdy promyk słońca jest na wagę złota.
  • Osiedle. Ważne zadbać nie tylko o dobrze nasłonecznione, ustawne mieszkanie, ale również osiedle, na którym będzie się ono znajdować. Duże osiedla zapewniają znacznie większe możliwości, w tym tereny rekreacyjne czy wielość różnorodnych sklepów i obiektów usługowych. Wiele osób sprawdza, czy nowe osiedle zapewnia ochronę i dodatkowe atrakcje, takie jak chociażby place zabaw, korty tenisowe, boiska sportowe itp.