Mieszkanie czy dom
Mieszkanie czy dom? Plusy i minusy
29 stycznia 2018
osiedlebotanika
Budynek B – 197 ciekawych nowych mieszkań
30 stycznia 2018
Urządzanie sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym przebywamy przede wszystkim wieczorem i w nocy, chcielibyśmy się tu wyciszyć oraz przygotować do snu, a rankiem z energią powitać nowy dzień. Dodatkowo, zależnie od wielkości mieszkania i naszych potrzeb, może ona również pełnić inne funkcje, takie jak garderoba, pokój do pracy, oglądania telewizji czy czytania książek. Zależnie od tego indywidualnego zapotrzebowania, trochę odmienne będzie jej wyposażenie, ale wiele jest także elementów wspólnych, które będą istotne dla każdego rodzaju sypialni.

Przydatne rady

Kolor ścian

Podczas urządzania sypialni w naszym mieszkaniu, przede wszystkim chcielibyśmy uzyskać efekt przytulności i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego najlepszym wyborem jest pomalowanie ścian na kolory ciepłe, zarówno te pastelowe, jak i bardziej intensywne. Interesującym rozwiązaniem może być także położenie na jednej ze ścian tapety z delikatnym wzorem, który jednak nie przytłoczy całego pomieszczenia.

Podłoga

Na drewnianych deskach lub panelach możemy położyć dywan, który wyciszy pomieszczenie i nada mu przytulności. Innym pomysłem jest rozłożenie na całej podłodze wykładziny dywanowej, która podkreśli intymność tego wnętrza i jego funkcję relaksacyjną.

Łóżko

To podstawowy mebel w sypialni, który powinniśmy wybrać w taki sposób, aby był dla nas jak najbardziej funkcjonalny i ułatwiał codzienny wypoczynek. Warto również zwrócić uwagę na dopasowanie materaca do swojego ciała, aby później nie mieć kłopotów z porannym wstawaniem i nie odczuwać bólów kręgosłupa.

Inne meble

Szczególnie, jeśli sypialnia jest dość mała, nie powinniśmy umieszczać w niej zbyt wielu mebli, aby nie pogłębiać wrażenia jej ciasności. Jeśli nie musimy mieć w sypialni szafy, to jako postawowy mebel wystarczy stolik nocny lub szafka. Przydadzą się również toaletka z lustrem, niewielka komoda i wygodny fotel lub krzesło.

Oświetlenie

Najlepszym wyborem będzie oświetlenie boczne zamiast sufitowego. Niezbędna jest również nocna lampka przy łóżku, szczególnie dla tych, którzy lubią przed snem trochę poczytać.