ekspozycja mieszkań
Miasta-ogrody – przyjazna przystań dla mieszkańców
12 sierpnia 2017
osiedlebotanika
Zielony dach. Tylko ozdoba czy korzyść dla klimatu i ludzi?
3 września 2017
Botaniczne Pszczółki - drużyna Osiedla Botanika na Kraków Business Run 2017

„Botaniczne Pszczółki” – pięcioosobowa drużyna reprezentująca Osiedle Botanika pokonała trasę Kraków Business Run 2017 w ciągu 1 godz. 41 min. 54 sekund.

“Botaniczne Pszczółki” pobiegły w składzie: Katarzyna Bałuszek – Iganowicz, Danuta Dolaś, Marta Fornagiel – Bieniek, Maciej Samborski i Piotr Flasiński.  Osiągnięty wynik dał im miejsce w połowie kwalifikacji. Zwycięzcy biegu potrzebowali na pokonanie sztafety 1 godz. 52 sek.

Osiedle Botanika biegnie i pomaga

Tegoroczna edycja Kraków Business Run zgromadziła na starcie ponad 5 300 osób. Organizatorom biegu udało się zebrać 415 374 zł. Dystans wynosił 3.9 km a trasa prowadziła w okolicach Wawelu i Bulwarów Wiślanych.

Jak przyznali reprezentanci Osiedla Botanika, udział w biegu dał im ogromną satysfakcję. Choć przyznawali, że łatwo nie było, to jednak świadomość udziału w wielkiej akcji pomocy sprawiła im ogromną satysfakcję. Jak ocenia Katarzyna Bałuszek – Iganowicz osiągnięty wynik zachęca wręcz do regularnych treningów i walki o lepszą pozycję podczas przyszłorocznej edycji imprezy.

Także Prezes Zarządu Osiedla Botanika Janusz Roczniak, który kibicował drużynie, przyznawał, że bieganie w tak zaszczytnym celu, jakim jest pomoc osobom poszkodowanym, jest bardzo cennym doświadczeniem.

Pomaganie jest zaraźliwe

Zebrane w Krakowie fundusze pozwolą Fundacji Poland Business Run kupić protezy i sprzęt ortopedyczny a także opłacić rehabilitację dla 18 osób z chorobami narządów ruchu. W tegorocznej, szóstej już edycji biegu, udało się zebrać rekordową sumę 1.6 mln złotych.

 

Poland Business Run jest jedną z najbardziej znanych i cenionych charytatywnych imprez sportowych w Polsce. Edycja imprezy odbyła się równocześnie w kilku miastach. Wszędzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem biegaczy i publiczności. Uczestnicy imprezy chwalili sobie niesamowitą atmosferę, jaka towarzyszyła im na trasie.

Osiedle Botanika jest jednym z partnerów strategicznych tego wydarzenia w Krakowie. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak pięknej akcji!

Rodzinne zdjęcie Osiedle Botania

Drużynie Osiedla Botanika wiernie sekundowali ich bliscy.

Na scenie Kraków Business Run 2017. Drużyna Osiedla Botanika

Drużyna Osiedla Botanika z beneficjentami Kraków Business Run 2017