Środki ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem
Zagrożenie koronawirusem. Komunikat!
13 marca 2020
inwestycja mieszkaniowa
Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Czym się cechują? 
10 czerwca 2020
mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Zakup mieszkania to decyzja poważna, wpływająca na całe życie nabywcy, dlatego warto podejmować tę decyzję w oparciu o dobrze przemyślane powody. Kwestia znalezienia odpowiedniego lokum jest istotna zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi lub tych, które planują powiększenie rodziny, ponieważ mają one całkiem inne oczekiwania i potrzeby niż, np. bezdzietne pary czy osoby samotne. Podpowiadamy, jak znaleźć idealne mieszkanie dla kilkuosobowej rodziny i czym się kierować przy wyborze?

Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Jednym z istotnych kryteriów, jakimi powinniśmy kierować się podczas poszukiwania mieszkania, jest jego lokalizacja. Najlepiej, jeżeli interesujące nas osiedle położone jest w pobliżu przedszkola lub szkoły – oszczędzimy sobie w ten sposób codziennych dojazdów i stania w korkach. W sąsiedztwie powinien znajdować się też ośrodek zdrowia oraz inne miejsca świadczące opiekę zdrowotną. Codzienne funkcjonowanie rodziny ułatwi też obecność w okolicy sklepów i supermarketów. Warto poza tym sprawdzić, czy dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum, tak jak dzieje się to w przypadku propozycji mieszkań dla młodych Nowa Huta. Wielce istotnym i wygodnym może się okazać to, czy Państwo jako rodzice będą mieli łatwy dojazd do pracy, który ułatwi też Państwu odbieranie dzieci ze szkoły czy przedszkola po zakończonym dniu pracy. W dalszej perspektywie, istotnym będzie także fakt, czy w pobliskim sąsiedztwie znajduje się sieć sklepów, w których można będzie zrobić większe zakupy oraz czy w pobliżu naszego domu znajdują się osiedlowe sklepiki, w których można szybko zakupić najpotrzebniejsze produkty.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę przy wyborze lokum

Oczywiście poza zaletami okolicy i lokalnej komunikacji należy również upewnić się, że upatrzone przez nas nowe mieszkanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się dokładnie wykończeniu oraz rozkładowi pomieszczeń i zastanówmy się, czy rodzina będzie w stanie sprawnie w nich funkcjonować. Weźmy przy tym pod uwagę nasz typowy rozkład dnia, a także charakter i upodobania poszczególnych domowników. Pamiętajmy, że kupujemy mieszkanie z zamiarem spędzenia w nim wielu lat – musi ono więc zapewniać nam maksymalny komfort.

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym kryterium wyboru, które jako rodzina z dziećmi powinniśmy wziąć pod uwagę podczas szukania mieszkania, jest nasze bezpieczeństwo. O ile to możliwe, zasięgnijmy informacji w Internecie lub u naszych przyszłych sąsiadów, czy dzielnicowego i upewnijmy się, czy osiedle, które nas interesuje jest objęte monitoringiem, czy znajdujące się w jego obrębie miejsca zabaw dla dzieci są atestowane, jak nocą wygląda tu oświetlenie uliczne, itp. Będziemy poruszać się po tej okolicy przynajmniej kilka razy dziennie w towarzystwie dzieci, dlatego jest niezwykle ważne, by miały one zapewnione pełne bezpieczeństwo a my dzięki temu większy komfort życia.