Środki ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem
Zagrożenie koronawirusem. Komunikat!
13 marca 2020
inwestycja mieszkaniowa
Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Czym się cechują? 
10 czerwca 2020
mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Zakup mieszkania to decyzja poważna i wpływająca na całe życie nabywcy. Kwestia znalezienia odpowiedniego lokum jest istotna zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi, które mają całkiem inne oczekiwania i potrzeby niż np. pary czy osoby samotne. Jak więc znaleźć idealne mieszkanie dla kilkuosobowej rodziny?

Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Jednym z istotnych kryteriów, jakimi powinniśmy kierować się podczas poszukiwania mieszkania, jest lokalizacja. Najlepiej, jeżeli interesujące nas osiedle położone jest w pobliżu przedszkola lub szkoły – oszczędzimy sobie w ten sposób codziennych dojazdów i stania w korkach. W sąsiedztwie powinien znajdować się też ośrodek zdrowia oraz inne miejsca świadczące opiekę zdrowotną. Codzienne funkcjonowanie rodziny ułatwi też obecność w okolicy sklepów i supermarketów. Warto poza tym sprawdzić, czy dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum i czy rodzice będą mieli łatwy dojazd do pracy.

Oczywiście poza zaletami okolicy i lokalnej komunikacji należy również upewnić się, że upatrzone przez nas nowe mieszkanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się dokładnie wykończeniu oraz rozkładowi pomieszczeń i zastanówmy się, czy rodzina będzie w stanie sprawnie w nich funkcjonować. Weźmy przy tym pod uwagę nasz typowy rozkład dnia, a także charakter i upodobania poszczególnych domowników. Pamiętajmy, że kupujemy mieszkanie z zamiarem spędzenia w nim wielu lat – musi ono więc zapewniać nam maksymalny komfort.

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym kryterium, które jako rodzina z dziećmi powinniśmy wziąć pod uwagę podczas szukania mieszkania, jest bezpieczeństwo. O ile to możliwe, zasięgnijmy informacji i upewnijmy się, czy osiedle jest objęte monitoringiem, czy znajdujące się w jego obrębie miejsca zabaw dla dzieci są atestowane, jak nocą wygląda tu oświetlenie uliczne itp. Będziemy poruszać się po tej okolicy przynajmniej kilka razy dziennie w towarzystwie dzieci, dlatego jest niezwykle ważne, by miały one zapewnione pełne bezpieczeństwo.