Rynek nieruchomości w Krakowie. Gdzie warto zamieszkać?

Płaskorzeźba w budynku B
Botaniczne płaskorzeźby w budynku B
23 listopada 2019
Giełda Domów
Lutowe targi z Botaniką
27 lutego 2020
gdzie w krakowie

Kraków jest pięknym miastem, które co roku odwiedza coraz więcej turystów. Z drugiej strony jego mieszkańcy zgodnie twierdzą, że jest to także miejsce idealne do życia: bardzo dobrze skomunikowane, pełne kin, teatrów, barów i restauracji, oferuje moc atrakcji. Do renomowanych ośrodków akademickich ściągają studenci, którzy bardzo często decydują na osiedlenie się w grodzie Kraka na stałe. Miasto położone u stóp Wawelu sprzyja również wypoczynkowi na łonie natury, dzięki dużej ilości parków oraz skwerów. Kraków posiada wiele znakomitych osiedli, warto więc dowiedzieć się, w której jego części najlepiej będzie zamieszkać?

Jakie są dwie najbardziej popularne części miasta?

Mimo okresowej popularności różnych części miasta, dwie dzielnice nie schodzą z czołówki najczęściej wybieranych miejsc do życia: Stare Miasto razem z przyległościami i… Nowa Huta ciesząca się coraz większym uznaniem. Mimo dużych cen mieszkań, zabytkowego charakteru dzielnicy i niewielkiej przestrzeni, pozostałej do zabudowy, Rynek Główny i okolice to dzielnica, w której spora część osób nabywa nowe lokale. Magia wąskich uliczek i malowniczych bram, mnogość lokali rozrywkowych oraz gastronomicznych to atuty, które kuszą przede wszystkim młode pokolenie krakowian, pragnących mieć wszędzie blisko. Ponadto dzielnica ta jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, a w ciepłe dni można przemieszczać się w jej obrębie „na piechotę”. Drugą dzielnicą, wartą uwagi jest odradzająca się Nowa Huta oferująca nowe mieszkanie w Krakowie.

Dlaczego warto zamieszkać w Nowej Hucie?

Nowa Huta również stanowi historyczną tkankę miasta, chociaż jej początki nie sięgają aż tak daleko w przeszłość jakby się mogło wydawać. Wybudowana w latach 50-tych, jako robotnicza dzielnica miasta, z lokalami, przeznaczonymi przede wszystkim dla pracowników huty, przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Kusi socrealistyczna, unikatowa na światową skalę architektura, idąca w parze z przyjazną infrastrukturą. Szerokie arterie, otoczone szpalerami drzew, liczne parki i skwery sprawiają, że jest ona szczególnie chętnie wybierana jako miejsce zamieszkania przez rodziny z dziećmi. Oddalona nieco od centrum Krakowa, jest z nim doskonale skomunikowana, co stanowi nie lada gratkę, dla pragnących wygody przemieszczania się, komfortu zamieszkania w spokojnej dzielnicy przyszłych mieszkańców.

Atrakcyjne, nowopowstałe z myślą o młodych i prężnie rozwijających się mieszkańcach nasze nowoczesne Osiedle Botanika, położone jest przy malowniczej ulicy Tornickiego. Jest ono doskonałym przykładem wszystkich zalet, jakich można szukać pośród oferowanych na rynku mieszkań dla młodych w Krakowie. To miejsce, które ma szansę spełnić wszystkie wymagania nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Dlaczego? Otóż oddajemy do Państwa dyspozycji komfortowe mieszkania z wygodnymi, przestronnymi balkonami i ogródkami przeznaczonymi do codziennego i niczym nieskrępowanego wypoczynku. Znakomicie nadadzą się jako miejsce zabaw dla dzieci lub na grilla w gronie najbliższych. Dla osób zmotoryzowanych przewidzieliśmy podziemne garaże. Na naszym osiedlu znajdą Państwo mieszkania o powierzchni od 29 m2 do 89 m2, doskonałe dla singli, dla rodzin z dziećmi lub par dopiero planujących powiększenie rodziny.

To nie wszystko, co dla Państwa mamy. Decydując się na wybór naszego osiedla mogą Państwo liczyć na bliskość wielu atrakcji miasta, takich jak galerie handlowe, Nowohuckie Centrum Kultury, Teatr Ludowy, Multikino, czy Park Wodny z jednej strony, z drugiej zaś na sąsiedztwo z naturalną przestrzenią rekreacyjną, jaką są Nowohuckie Łąki Obie te kwestie sprawiają, że Osiedle Botanika to idealne miejsce do zamieszkania właśnie dla ciebie!