Rynek nieruchomości w Krakowie. Gdzie warto zamieszkać?

Płaskorzeźba w budynku B
Botaniczne płaskorzeźby w budynku B
23 listopada 2019
Giełda Domów
Lutowe targi z Botaniką
27 lutego 2020
gdzie w krakowie

Kraków jest miastem, które co roku odwiedza coraz więcej turystów. Z drugiej strony jego mieszkańcy zgodnie twierdzą, że jest to także miejsce idealne do życia: bardzo dobrze skomunikowane, pełne kin, teatrów, barów i restauracji, oferuje moc atrakcji. Do renomowanych ośrodków akademickich ściągają studenci, którzy bardzo często decydują na osiedlenie się w grodzie Kraka na stałe. Miasto położone u stóp Wawelu sprzyja również wypoczynkowi na łonie natury, dzięki dużej ilości parków oraz skwerów. W której jego części najlepiej zamieszkać?

Jakie są dwie najbardziej popularne części miasta?

Mimo okresowej popularności różnych części miasta, dwie dzielnice nie schodzą z czołówki najczęściej wybieranych: Stare Miasto razem z przyległościami i… Nowa Huta. Mimo dużych cen mieszkań, zabytkowego charakteru dzielnicy i niewielkiej przestrzeni, pozostałej do zabudowy, Rynek Główny i okolice to dzielnica, w której spora część osób nabywa nowe lokale. Magia wąskich uliczek i malowniczych bram, mnogość lokali rozrywkowych oraz gastronomicznych to atuty, które kuszą przede wszystkim młode pokolenie krakowian. Ponadto dzielnica ta jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, a w ciepłe dni można przemieszczać się w jej obrębie „na piechotę”. Drugą dzielnicą, wartą uwagi jest odradzająca się Nowa Huta.

Dlaczego warto zamieszkać w Nowej Hucie?

Nowa Huta również stanowi historyczną tkankę miasta, chociaż jej początki nie sięgają aż tak daleko w przeszłość. Wybudowana w latach 50 tych jako robotnicza dzielnica miasta, z lokalami, przeznaczonymi przede wszystkim dla pracowników huty, przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Kusi socrealistyczna, unikatowa na światową skalę architektura, idąca w parze z przyjazną infrastrukturą. Szerokie arterie, otoczone szpalerami drzew, liczne parki i skwery sprawiają, że jest ona szczególnie chętnie wybierana jako miejsce zamieszkania przez rodziny z dziećmi. Oddalona nieco od centrum Krakowa, jest z nim doskonale skomunikowana. Nasze nowoczesne Osiedle Botanika położone przy ulicy Tornickiego jest tego doskonałym przykładem. Oferujemy Państwu komfortowe mieszkania z wygodnymi, przestronnymi balkonami i ogródkami. Dla osób zmotoryzowanych przewidzieliśmy podziemne garaże. Na naszym osiedlu znajdą Państwo mieszkania o powierzchni od 29 m2 do 89 m2, doskonałe dla singli i rodzin z dziećmi. Z jednej strony bliskość atrakcji, takich jak galerie handlowe, Nowohuckie Centrum Kultury, Teatr Ludowy, Multikino czy Park Wodny, z drugiej sąsiedztwo z naturalną przestrzenią rekreacyjną, jaką są Nowohuckie Łąki, sprawiają, że Osiedle Botanika to idealne miejsce do zamieszkania właśnie dla ciebie!