Odbiór budynku
Odbiór budynku B. Ważna wiadomość dla właścicieli!
28 października 2019
Płaskorzeźba w budynku B
Botaniczne płaskorzeźby w budynku B
23 listopada 2019
zalety zakupu mieszkań

Zakup mieszkania to bardzo ważna inwestycja, dla niektórych osób najważniejsza w życiu. W związku z tym należy ją dobrze przemyśleć. W tym przypadku trzeba zastanowić się nad wielkością, układem mieszkania, czy lokalizacją. Zasadnicze znaczenie ma także to, czy nieruchomość zakupić u dewelopera, czy zakupić na rynku wtórnym. Jakie wymienia się zalety pierwszego rozwiązania?

Zdecydowanie lepszy dostęp do kredytu hipotecznego

Niewiele osób stać na zakup mieszkania za gotówkę. Zdecydowana większość musi zaciągnąć kredyt na realizację wskazanego przedsięwzięcia. Osoby, które pragną zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym, są bardziej wiarygodnymi klientami dla banku. Dlatego w tym przypadku łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny.

 

Mieszkanie z rynku pierwotnego ma większą wartość rynkową

Inną korzyścią związaną z inwestycją w mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego, jest wyższa wartość rynkowa nieruchomości. W przyszłości, gdy pojawi się ewentualność sprzedaży mieszkania, jest szansa uzyskania wyższej ceny, niż w przypadku lokum z rynku wtórnego.

Zagospodarowanie mieszkania według własnego uznania

Mieszkanie z rynku pierwotnego daje możliwość zagospodarowania według własnego uznania. Wszystko urządza się od zera. Dzięki temu możemy się cieszyć swoim ukochanym gniazdkiem, wyglądającym tak, jak zawsze tego pragnęliśmy.

Miejsce parkingowe

Współcześnie mieszkanie z miejscem parkingowym to duży atut. Nieruchomości nabyte na rynku pierwotnym stanowią gwarancję obecności takiego rozwiązania.

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym pozwala na uzyskanie ulgi podatkowej, w formie zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych. Opłata określona jest na poziomie 2% wartości nieruchomości. Biorąc pod uwagę obecne ceny, wskazane rozwiązanie zapewnia dużą oszczędność.