Nowa Huta bezpieczna, Czyżyny zadbane. Ranking Dzielnic Krakowa 2017

rozne rodzaje drewna
Drewno – naturalny materiał wykończeniowy
30 października 2017
kamien na scianie
Kamień – naturalny materiał we wnętrzach
3 listopada 2017
Nowa Huta bezpieczna i dobra do życia

Jak wskazuje Ranking Dzielnic Krakowa 2017 najbezpieczniejsza w mieście jest Nowa Huta a najbardziej zadbane są Czyżyny. Osiedle Botanika znajduje się też w rejonie ocenionym przez ankietowanych za jedno z najlepiej skomunikowanych w mieście. Ranking  Dzielnic Krakowa 2017 opublikowała firma Otodom.

W ankiecie, dzięki której powstał Ranking Dzielnic Krakowa 2017 mieszkańcy mieli odnieść się do stwierdzenia: “Mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać po zmroku do domu” w skali od 1 do 7. Nową Hutę oceniono na 5.77, Czyżyny na 5.35.  To najlepsze oceny w całym mieście!

Takie wyniki nie dziwią mieszkańców tej okolicy, którzy już od dawna uważają, że jest to bezpieczny rejon miasta a opowieści o niebezpiecznej Hucie to efekt stereotypowego myślenia sprzed wielu lat, które od dawna nie znajduje poparcia w policyjnych statystykach.

Ranking Dzielnic Krakowa 2017 powstał w oparciu o opinie ponad 3 000 Krakowian na podstawie badania przeprowadzonego przez Otodom i OLX pod nadzorem Agencji Badawczej PBS.  W ankiecie znalazły się pytania dotyczące codziennego życia mieszkańców w swojej dzielnicy.  Pytano o bezpieczeństwo, ale także o obecność zieleni, czystość, bliskość placówek edukacyjnych, ofertę handlową a nawet o przyjazność sąsiadów. Na podstawie tych danych udało się ustalić kolejność rankingu.

Krakowianie, którzy wzięli udział w badaniach docenili Nową Hutę, uznając ją za najbezpieczniejszą w mieście.  W kilku kategoriach na podium znalazły się także Czyżyny.  Przede wszystkim zostały uznane za najbardziej zadbane. Uznano, że mieszkają tu najbardziej przyjaźni i mili sąsiedzi, można wygodnie zrobić zakupy i jest sporo infrastruktury przeznaczonej dla dzieci.

Jak się okazuje,  nasza nowa inwestycja mieszkaniowa w Czyżynach,  w bliskim sąsiedztwie zabytkowej części Nowej Huty, to strzał w dziesiątkę! Tutaj naprawdę dobrze się mieszka!

Jak oceniają komentatorzy rynku nieruchomości duże perspektywy  rozwojowe stoją przed Czyżynami. To mocno rozwijająca się dzielnica, gdzie w ostatnich latach powstało dużo nowych osiedli chętnie wybieranych przez rodziny z małymi dziećmi. W ślad za nimi powstaje infrastruktura sportowa, place zabaw i miejsca rekreacji. Wszystko to sprzyja nawiązywaniu dobrych relacji międzysąsiedzkich i budowaniu poczucia bezpieczeństwa i wspólnoty.

Rankingi dzielnic Otodom powstały w 10 miastach w Polsce. W większości kategorii Kraków plasuje się w połowie punktacji.