Giełda Mieszkań
Targi mieszkaniowe w Krakowie 14-15.10.2017 z Botaniką
9 października 2017
osiedlebotanika
Jesienne widoki
19 października 2017
Mieszkanie dla rodziny to decyzja na wiele lat

Kupno nowego mieszkania to decyzja na wiele lat. Sytuacja życiowa wielu osób zmieni się w tym czasie,  rodziny powiększą się, dzieci urosną. By dobrze wybrać mieszkanie dla rodziny warto brać to pod uwagę, zanim zaangażujemy się finansowo.

Kupując mieszkanie dla rodziny, warto zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami. Musimy rozważyć, jaki prowadzimy tryb życia, czy jesteśmy domatorami, czy zamierzamy gotować w domu, jaką prowadzimy aktywność, jak zamierzamy dojeżdżać do pracy, itd.

Rodziny z dziećmi powinny zwracać uwagę na bliskość terenów zielonych i placów zabaw. Ważnym czynnikiem jest bliskość placówek edukacyjnych – szkół, przedszkoli i placówek opieki pozaszkolnej, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Mieszkanie dla rodziny gotowe do zmian

Mieszkanie dla rodziny powinno zakładać, że jej członkowie będą rosnąć, zmieniać zainteresowania, szkoły, aktywności. Kiedy dzieci są małe, istotne są rozwiązania architektoniczne w budynku, warto wyobrazić sobie funkcjonowanie z wózkiem a później rowerem. W mieszkaniu warto zwrócić uwagę na kwestie wentylacji, braku wilgoci, wykorzystanych materiałów budowlanych. Wiele dzieci to obecnie alergicy, warto zawczasu eliminować niektóre zagrożenia.

Kupując nowe mieszkanie, warto od razu wybrać większy metraż, niż potrzebujemy. Małe dzieci kiedyś urosną, będą potrzebowały nie tylko więcej miejsca dla siebie, ale i intymności. Jeśli nie zadbamy o to, podejmując decyzję o kupnie, już po kilku latach wszyscy domownicy będą mieli dość mieszkania na przestrzeni, która nie zaspokaja ich potrzeb.   Takie warunki spełniają mieszkania modułowe Osiedla Botanika, które można obejrzeć na stronie www.osiedlebotanika.pl.  Przygotowaliśmy kilka wariantów mieszkań na różne etapy życia.

Mieszkanie dla rodziny i jego otoczenie

Kupując mieszkania dla rodziny rozważmy także, czy deweloper stwarza nam komfortowe warunki do parkowania, możliwość zakupu garażu czy miejsca parkingowego. Te udogodnienia nie tylko zwiększają komfort życia, ale, szczególnie w dużych miastach, podnoszą wartość naszej nieruchomości.

Oceniając lokalizację mieszkania, koniecznie trzeba brać pod uwagę bezpieczeństwo dzieci, czyli ograniczony ruch samochodów.  Pożądana jest bliskość placów zabaw i miejsc do rekreacji. Takie przestrzenie wspólne przewidują także projektanci nowych osiedli.