Osiedla Botanika
Zaciągnij się po-TĘŻNIE w pobliżu Osiedla Botanika!
24 lipca 2017
ekspozycja mieszkań
Ekspozycja okien w nowym mieszkaniu. Która najlepsza?
31 lipca 2017
miejsca parkingowe

Z roku na rok w Krakowie przybywa nowych samochodów ale miejsca parkingowe stają się towarem deficytowym. Rozwiązaniem może być miejsce postojowe w garażu podziemnym. Oferują je nowe inwestycje w Krakowie.

W większych miastach miejsca parkingowe to spory wydatek. Jesienią 2016 roku najdroższym miejscem postojowym w Europie był wydzielony fragment parkingu w okolicach Hyde Parku w Londynie. Sprzedano go za 350 tys. funtów i jak obliczono, cena była dwukrotnie wyższa, niż cena domu.

Do takich cen nam daleko, ale i w Polsce znajdziemy naprawdę drogie oferty.  W Krakowie ceny miejsc garażowych w niektórych inwestycjach sięgają 40 tys. zł. a w ścisłym centrum nawet 80 tys. zł.   Osiedle Botanika oferuje jeszcze ostatnie miejsca postojowe w garażu w promocyjnej cenie 16 tys. zł. Szczegóły oferty można zobaczyć tutaj.

Wiele osób podejmuje decyzję o zakupie miejsca w garażu podziemnym, by mieć pewność, że ich samochód będzie bezpieczny a oni sami nie musieli tracić czasu na poszukiwanie miejsca do parkowania pod chmurką w znacznej odległości od domu.

Miejsca w garażu podziemnym to dobre rozwiązanie dla każdego auta. W zamkniętym  pomieszczeniu z utrzymującą się stałą temperaturą samochody mają zdecydowanie lepiej, niż narażone na zmienne warunki atmosferyczne na zewnątrz.

Czy ceny oferowanych miejsc garażowych są wysokie? By odpowiedzieć na to pytanie, warto wiedzieć, że zgodnie z szacunkami deweloperów koszt budowy miejsca postojowego pod budynkiem jest niewiele niższy niż koszt budowy mieszkania.

Rozwiązaniem są także parkingi naziemne.  Niejedna nowa inwestycja w Krakowie nie gwarantuje przyszłym mieszkańcom dostatecznej ilości miejsc do parkowania w przestrzeni wspólnej osiedla.  Przy projektowaniu Osiedla Botanika zadbaliśmy, by miejsc do parkowania było o 30 proc. więcej, niż mieszkań.

Przed zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego warto dowiedzieć się, jakie rozmiary mają stanowiska postojowe. Ich minimalne rozmiary przepisy budowlane. Stanowiska postojowe powinny mieć co najmniej 2,3 m szerokości i 5,0 m długości,   z zachowaniem co najmniej 0,5 m odległości między bokiem samochodu a ścianą lub słupem.