Osiedle Botanika
Osiedle Botanika – stan budowy na 15 lipca 2017 r.
17 lipca 2017
miejsca parkingowe
Miejsca parkingowe na nowych osiedlach
25 lipca 2017
Osiedla Botanika

Niedaleko Osiedla Botanika będziemy mieli własną tężnię solankową!

W głosowaniu tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Krakowianie poparli budowę tężni solankowych. Na zwycięskiej liście jest też kilka innych nowohuckich projektów.

Nad Zalewem Nowohuckim budowa tężni rozpocznie się w listopadzie i potrwa do wiosny 2018 roku. Powstanie budynek tężni wraz z pawilonem usługowym, gdzie wszyscy chętni będą mogli pooddychać świeżym powietrzem, zrelaksować się i odpocząć. Obiekt będzie służył mieszkańcom przez cały rok. O tym, co jeszcze powinno powstać w tej okolicy zdecydują sami mieszkańcy w odrębnych konsultacjach, które poprzedzą budowę.

Naprawdę blisko do tężni mieszkańcy Osiedla Botanika z ul. Bpa Piotra Tomickiego będą mieli, kiedy realnego kształtu nabiorą plany budowy tężni przy Łąkach Nowohuckich. To na  projekt “Zaciągnij się po-TĘŻNIE” licznie głosowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Projekt budowy tężni w Nowej Hucie w rankingu wszystkich ogólnomiejskich propozycji zdobył 5743 punkty i zajął czwarte miejsce. Wśród zwycięskich projektów, które realizowane będą w 2018 i 2019 roku, znalazły się też pieniądze na pływający pomost kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie i remont jezdni przy Kocmyrzowskiej. Przybędzie nam także 100 drzew sfinansowanych z projektu “100 drzew dla każdej dzielnicy”.

Nowe mieszkania w Nowej Hucie przy ul. Tomickiego to szansa na odpoczynek w otoczeniu przyrody i czystego powietrza. Odległość naszego osiedla od planowanych tężni jest tak niewielka, że wystarczy tylko kilkanaście minut wolnego czasu, by uzupełnić siły witalne i naładować akumulatory

Krakowianie głosujący w tegorocznym Budżecie Obywatelskim postawili na zieleń. Najwięcej głosów dostał projekt zagospodarowania Bagrów, realizowany będzie także projekt łączący parki z dzielnic I, IV, V, VI i VII do Ojcowa. Poparcie zyskał także projekt “Zdrowy Kraków – zielenieje”, który przewiduje nasadzenia roślinności na krakowskich placach i skwerach. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu powstanie także park przy ul. Wadowickiej.

Mieszkańcom Krakowa spodobał się także pomysł aranżowania tzw. stref chilloutu – ogólnodostępnych miejsc relaksu w dwóch parkach. Na początek będzie to Park Tysiąclecia i Alejki Grottgera. Być może w przyszłości Nowohucianie powalczą o stworzenie takich miejsc także w naszej okolicy.

Miłośnicy zwierząt docenią na pewno jeszcze jeden zwycięski projekt.  Przewiduje on sfinansowanie 350 ocieplonych budek dla bezdomnych kotów.