osiedle mieszkaniowe
Rola zieleni w osiedlach mieszkaniowych
11 lipca 2017
kuchnia otwarta
Czy warto wybrać kuchnię otwartą?
14 lipca 2017
wschodnia obwodnica

Wschodnia obwodnica Krakowa to wspaniała wiadomość dla naszego osiedla.

Wschodnia obwodnica umożliwia dojechanie z Nowej Huty do autostrady A4  znacznie szybciej i bez stania w korkach. Jak sprawdziliśmy, dojazd z autostrady do ul. Bpa Piotra Tomickiego, gdzie powstaje Osiedle Botanika, zajmuje tylko 10 minut!

Wschodnia obwodnica Krakowa pomiędzy węzłami Rybitwy i Igołomską  ma 4.5 kilometra długości i piękny, najdłuższy w Małopolsce most przez Wisłę łączący Podgórze z Nową Hutą. Do wykonania dwóch 700-metrowych jedenastoprzęsłowych mostów z wysokimi na ponad 60 m widowiskowymi podwieszanymi pylonami zużyto ponad 7 tys. ton stali zbrojeniowej i prawie 40 m3 betonu. Dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej budowano przez trzy lata. Kosztował ponad pół miliarda zł brutto.

Trasa Nowohucka uwalnia naszą dzielnicę od ruchu tranzytowego z Warszawy na południe kraju i poprawia jej atrakcyjność w oczach inwestorów. Zyskają też wszystkie nowe inwestycje mieszkaniowe w Nowej Hucie, ponieważ znacząco skrócił się czas dojazdu z różnych rejonów miasta.

Cieszymy się, że nowe mieszkania w Krakowie w rejonie ul. Bpa Piotra Tomickiego będą korzystać z tak wielu udogodnień komunikacyjnych. Z Osiedla Botanika bardzo szybko można dostać się do głównych tras miejskich łączących Nową Hutę z innymi rejonami miasta.

Niebagatelnym walorem naszego osiedla jest także jego lokalizacja – zaledwie kwadrans drogi od ul. Tomickiego znajduje się Plac Centralny, miejsce przystanków wielu autobusów i tramwajów, którymi można dojechać w dowolne miejsce. Takie położenie znacznie ułatwia przyszłym mieszkańcom przemieszczanie się po mieście. Dojazd z Placu Centralnego np. do Dworca Głównego zajmuje ok. 25 minut.  Równie sprawnie można przemieszczać się autobusami MPK.