osiedlebotanika
Kupno mieszkania — które piętro wybrać?
19 czerwca 2017
Osiedle Botanika
Osiedle Botanika sponsorem Kraków Business Run 2017!
3 lipca 2017
Osiedle Botanika

Osiedle Botanika patronuje wydarzeniom artystycznym!

Nowohucka architektura była motywem pleneru studentów koła „Architektura i Akwarela” Politechniki Krakowskiej prowadzonego przez dr. Krzysztofa Ludwina. W „Marchewce”, na tyłach Nowohuckiego Centrum Kultury, niedaleko miejsca, gdzie powstaje Osiedle Botanika, pod naszym patronatem odbyły się publiczne lekcje akwareli.

DSC_0209 (1)„Wykorzystywanie motywów malarskich w nowoczesnych, ciekawie zlokalizowanych inwestycjach mieszkaniowych, takich jak Osiedle Botanika, jest godne naśladowania. To bardzo ważne, byśmy mieszkali w ciekawie zaaranżowanym przestrzennie i kolorystycznie otoczeniu. Ma to wpływ na jakość naszego życia” – mówił podczas spotkania dr Krzysztof Ludwin z Wydz. Architektury Politechniki Krakowskiej.

 

Jego zdaniem, wszyscy studenci architektury powinni pogłębiać swoje umiejętności malarskie, by w przyszłości umieć wykorzystywać to projektując nowe inwestycje mieszkaniowe czy aranżując mieszkania z rynku pierwotnego.

DSC_0171

W swoim projekcie Osiedle Botanika przewiduje wiele ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Naszym atutem jest inspirująca lokalizacja  w pobliżu najstarszej, zabytkowej części Nowej Huty i wyjątkowego rezerwuaru zieleni, jakim są Nowohuckie Łąki. Zadbamy o to, by zachować naturalne cechy takiego położenia.

Osiedle Botanika będzie obsadzone starannie dobraną roślinnością. Znajdzie ona miejsce nie tylko na terenach wokół bloków czy miejsc parkingowych, ale także na fasadach i elewacjach budynku. Zależy nam na tym, by Osiedle Botanika komponowało się z zielonym otoczeniem tego miejsca.

Ciekawym wyróżnikiem naszego projektu są także zielone dachy. Wszystkie nasze bloki będą mieć na dachach zielone przestrzenie obsadzone roślinnością, która jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne.  Zieleń na dachach bloków to ciągle jeszcze nowość przy projektowaniu zieleni w przestrzeni miejskiej.

Plener malarski pod patronatem Osiedla Botanika odbył się 1-2.07.2017 r. Mamy zamiar powtarzać takie spotkania, by w artystyczny sposób dokumentować zmieniające się otoczenie naszej inwestycji przy ul. Biskupa Piotra Tomickiego w Krakowie.  Najlepsze prace znajdą swoje miejsce w częściach wspólnych nowego osiedla.

Wykorzystywanie motywów artystycznych w holach i na klatkach schodowych jest ciekawym sposobem indywidualizowania przestrzeni wspólnych nowych inwestycji. Naszym celem jest, by Osiedle Botanika było miejscem, które będzie podobać się lokatorom i w którym będą dobrze się czuć.

DSC_0208 DSC_0179 0DSC_0169 (1) DSC_0176