Osiedle Botanika
Osiedle Botanika wspiera młodych artystów
3 lipca 2017
osiedle mieszkaniowe
Rola zieleni w osiedlach mieszkaniowych
11 lipca 2017
Osiedle Botanika

Osiedle Botanika wspiera uczestników Kraków Business Run 2017!

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w Krakowie 3.09. Osiedle Botanika z radością wspiera beneficjentów i organizatorów największego święta biegaczy w Polsce i pomaga osobom po amputacjach kończyn.

– Misją Osiedla Botanika jest zdrowe życie w zdrowym otoczeniu. Budując nowe mieszkania w Krakowie w tak wyjątkowej lokalizacji, jaką jest sąsiedztwo Łąk Nowohuckich,  ulubione miejsce treningów wielu biegaczy, bardzo chętnie wspieramy inicjatywy, które popularyzują taką aktywność. Bardzo bliska jest nam także idea pomagania osobom pokrzywdzonym przez los – mówi Prezes Osiedla Botanika  Janusz Roczniak.

W krakowskim biegu wystartuje 5 000 osób. Zainteresowanie imprezą jest tak duże, że zapisy drużyn trwały niecałe 5 minut. Edycje biegu organizowane są już w kilku miastach w Polsce. Krakowski bieg należy do rekordowych pod względem frekwencji.

– To jest taki bieg, który niekoniecznie trzeba przebiec, można też przejść, przeskakać, „przetuptać”. Nie ma znaczenia jak to zrobimy, ważne jest, żebyśmy spotkali się, świetnie bawili, zjednoczyli a przy okazji pomagali w zakupie protez czy rehabilitacji. Pomagali stawiać ludzi na nogi – dodaje Marta Hernik, organizatorka biegu z Krakowa.

Przygotowaniom do wrześniowego biegu towarzyszą treningi dla biegaczy. Z inicjatywy Osiedla Botanika część z nich odbywa się na Łąkach Nowohuckich. Być może wśród trenujących znajdą się przyszli mieszkańcy naszego osiedla  przy ul. Biskupa Piotra Tomickiego. Zbiórki obok Nowohuckiego Centrum Kultury o 18.00.