plac budowy
Aktualne zdjęcia z budowy Osiedla Botanika
8 czerwca 2017
Osiedle Botanika
Osiedle Botanika wspiera młodych artystów
3 lipca 2017
osiedlebotanika

Wiele osób ma poważne problemy z wyborem kondygnacji, na której powinno znajdować się ich mieszkanie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od tego w dużej mierze zależy komfort użytkowania „własnego M”.

Piętro, na którym znajduje się mieszkanie, bardzo często wpływa na jego cenę, a także atrakcyjność widoków za oknem czy poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz. W tym przypadku bardzo wiele zależy jednak od specyfiki danego osiedla, a przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Warto zatem wziąć pod uwagę m.in. rodzaj budownictwa, a także okolicę. Nowe mieszkania zlokalizowane na nowoczesnych osiedlach zwykle cechują się z wysokim standardem, zatem konieczność codziennego korzystania z windy nie będzie stanowić żadnego problemu.

Wybór kondygnacji pod kątem oświetlenia mieszkania

Oprócz indywidualnych preferencji należy wziąć pod uwagę również kwestie związane z nasłonecznieniem mieszkania. Jest to szczególnie istotne w naszej strefie klimatycznej, ponieważ jesienią i zimą wiele osób narzeka, że ich mieszkania stają się ciemne, chłodne i ponure z powodu niewystarczającej ilości naturalnych promieni świetlnych. To może wpływać na samopoczucie wszystkich domowników. Nasłonecznienie pomieszczeń zależy od strony świata, na którą wychodzą okna. W lokalach położonych na wyższych piętrach zwykle nie trzeba się martwić, że sąsiednie budynki będą ograniczały dostęp do światła dziennego.

Mieszkanie na parterze

Mieszkanie na parterze ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim mamy do niego łatwy dostęp zawsze i bez względu na okoliczności. Przykładowo, gdy zepsuje się winda, nie będziemy zmuszeni do wchodzenia o własnych siłach na 10 piętro! To szczególnie ważne dla osób w podeszłym wieku, dla których takie zadanie może okazać się nie lada wyczynem! W nowym budownictwie mieszkania na parterze są zwykle dodatkowo zabezpieczane, więc ryzyko włamań, których zwykle obawiają się kupujący, jest wyeliminowane do minimum.