osiedlebotanika
Stan Budowy marzec 2017
27 marca 2017
osiedlebotanika
Krakowska Giełda Domów i Mieszkań 8 kwietnia
7 kwietnia 2017
zakup mieszkań

Zakup mieszkania poprzedzony jest zwykle tygodniami, a nawet miesiącami intensywnych poszukiwań. To bardzo ważna decyzja, więc gdy w końcu ją podejmiesz i znajdziesz swoje idealne mieszkanie spełniające wszystkie oczekiwania, poczujesz ulgę i zadowolenie. Ale to jeszcze nie koniec obowiązków! Od wyboru mieszkania do finalnego odbioru kluczy prowadzi kilka etapów.

Co należy zrobić po wyborze odpowiedniego mieszkania?

Pierwszym krokiem po wyborze mieszkania jest dokonanie rezerwacji. Rezerwacja jest niezbędna na czas potrzebny do sprawdzenia możliwości kredytowych czy dopełnienia innych koniecznych spraw formalnych.

Warto zapytać również o wszelkie dodatkowe usługi czy obowiązujące aktualnie promocje. Pamiętaj, że nawet kilka złotych zaoszczędzonych na kupnie mieszkania, może okazać się niezwykle pomocne podczas wykańczania wnętrza.

Każda nowa inwestycja wiąże się z koniecznością dopełnienia niezbędnych formalności. Możesz sprawdzić, czy deweloper posiada wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia, takie jak np. zgoda na budowę, odpis księgi wieczystej potwierdzający prawo do gruntu itp. Powinieneś otrzymać prospekt informacyjny oraz zapoznać się z treścią umowy deweloperskiej przed stawieniem się u notariusza na jej podpisanie.

Deweloper pomoże Ci w dopełnieniu spraw formalnych związanych z zakupem mieszkania, a także zapewni obsługę kredytową oraz obsługę kancelarii notarialnej. Jeśli o zakupie mieszkania jesteś ciekawy, jak wygląda postęp prac na budowie, to bardzo dobrze! Możesz obserwować jak rośnie budynek  w którym wkrótce zamieszkasz.